PÜHAD KOOS KODULOOMADEGA
Head sõbrad
Ärge muretsege, meie aitame!
Et pühad oleksid kõigile ikka rõõmu, armastuse ja läheduse ajaks, loeme teile (nagu igal aastal) natuke ka ohutuse kohapealt sõnu peale.
Loomade Kiirabikliinikul on heameel teatada, et meie kliinik töötab tavapärastel aegadel ka kogu jõulupühade ja aastavahetuse perioodil.
Vastuvõtt ÖÖPÄEVARINGSELT 24 tundi.
Meie kontaktid: 6671755 ja 5023191, Mustamäe tee 44, Loomade Kiirabikliinik
Millele peaks saabuvate pühade eel mõtlema ja milleks valmistuma?
Kogemus näitab, et loomade varjupaigad täituvad just aasta algul tavapärasest rohkem kodunt ära jooksnud loomadega.
Enamik loomadest ei ole harjunud ootamatu müra ja valgusega. Seetõttu satuvad loomad aastavahetuse ilutulestiku ajal kergesti paanikasse, võivad end vigastada või põgeneda omanike järelevalve alt.
1) Algab paugutamine. Paugukartusega loomi tuleb jälgida erilise tähelepanuga. Suures hirmus loomad kipuvad põgenema ja satuvad tihti liiklusõnnetustesse või konflikti teiste loomadega. Kindlam on paugukartusega loomi toas või mõnes muus ruumis kinni hoida kui pärast tagajärgedega tegeleda. Loom tunneb end turvalisemalt, kui inimene ilutulestiku toimumise ajal tema juurde jääb.
Juhul, kui loomal puudub mikrokiip, tuleks loomaomanikul kinnitada koera või kassi kaelarihmale enda kontaktandmed.
Mõned loomad kardavad tõesti paaniliselt ilutulestikku. Selle kergemaks üleelamiseks võib proovida kasutada stressivastaseid vahendeid. Loomakliinikutes müüakse nii kassidele kui ka koertele rahustavaid preparaate.
Vajadusel varu rahustavaid preparaate pikemalt ette või pea loomaarstiga nõu kuidas looma stressi kontrolli all hoida.
2) Liigsöömine. See häda kummitab ennekõike koeri, sest kasside normitunnetus on suurem kui koertel. EI kontidele! Lisaks ei tasu päris kõike, mis oma laualt üle jääb, koera kaussi panna. Väiksem liialdus lõppeb klistiiri ja ehmatusega, väga suur kogus konte tuleb teinekord ka välja opereerida. Maokeerd – seda nime ei tahaks ilma asjata suu sisse võttagi, aga kui näed, et koer on kõhust paiste läinud, öögib ja tunneb ennast silmnähtavalt halvasti, on iga minut arvel. Mõned komponendid inimtoidus võivad loomadele allergiaid tekitada. Samuti on sagedaks probleemiks kõhulahtisus ja oksendus, kui koer sööb tavapärasest erinevat või väga rasvast toitu. Varu kummeliteed, Smecta pulbrit ja söetablette või küsi loomakliinikust spetsiaalseid vahendeid.
3) Jalutage koeri (ja miks mitte ka kasse) rihma otsas vältimaks nende sattumist õnnetustesse ja purelemisse teiste koertega. Kanna pikemal jalutusel alati kaasas paari rulli puhast sidet, et vajadusel käpa haav kokku siduda kuni jõuate õmblema. Hoia kindlasti kinni kõik aknad, et kassid ei hüppaks aknast välja ja ennast ei vigastaks.
Hirmunud looma ei tohi karistada- loom arvabki, et see olukord ongi hirmus. Parem on koera/kassi hirmunud käitumisest mitte välja teha. Hoia looma turvalises ruumis, kuhu ei kosta ilutulestiku paugutamised ja püüa ise olla looma juures. Samuti võiks panna televiisori või raadio valjemaks, et loom ei kuuleks paugutamist.
Kui loom aastavahetusel kadunuks jääb või leitakse hulkuv koer või kass, tuleb sellest teavitada lähimat loomade varjupaika ja kohalikku omavalitsust.
Soovime kõigile loomakestele, linnukestele jt elukatele ning nende peredele ikka head tervist, ilusat jõuluaega ning meeleolukat aastavahetust.
Aitäh, et olete meid sel aastal toetanud. Me anname endast parima, et see usaldus välja teenida.
Sügavate kummardustega,
Loomade Kiirabikliiniku meeskond